پیگیری موبایلهای سرقتی

راهکارهای قانونی پیگیری موبایلهای سرقتی

 

اگر تلفن همراه شما به سرقت رفته است ابتدا به یک دفتر امور مشترکین همراه اول مراجعه کنید و اقدام به سوزاندن سیم کارت خود کنید. درصورتی که سیم کارت شما ایرانسل است به دفاتر ایرانسل بروید یا با شماره ۷۰۰ تماس بگیرد و یا با سایر خطوط با۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰تماس گرفته و از طریق اپراتور اقدام به قطع موقت خط موبایل خود نمایید. مخابرات ازطریق شماره سریال ۱۷رقمی که درگوشی و پکیج قراردارد به ردیابی اقدام می کند.

مشترکانی که این شماره را نداشته باشند می توانند با زدن کلید ستاره و سپس مربع ودر نهایت عدد ۰۶ و دوباره کلید مربع از این شماره مطلع شوند. بعد از این مرحله به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع سرقت مراجعه و با ارایه مدارک مالکیت و مدارک هویتی به دادسرا شکایتی را با عنوان انسداد سیم کارت و رد یابی گوشی موبایل مطرح کنید.

وکیل پایه یک دادگستری موسسه حقوقی چتر عدالت در ادامه توضیح می دهد که :

برای پیگیری این موضوع شرکتهای عمومی مخابرات هم می توانند به دستور دادسرا سیم کارت را مسدود ونتیجه ی ردیابی را به دادسرا اعلام کنند. دادسرا گواهی مسدود شدن سیم کارت و پرینت مکالمات و پیام ها را دریافت می کند.

زمانی که شما سرقت تلفن همراه خودرا اعلام میکنید امکان دارد سارق یا سارقان مکالمه ای با تلفن شما داشته اند که اپراتورهای تلفن همراه می توانند گوشی شما را ردیابی کنند و اگر از گوشی شما با شماره خاصی فعالیت شده باشد یا در منطقه ای خاص درحال استفاده باشد از طریق مامورین کلانتری یا آگاهی مجرم دستگیر می شود.

چتر عدالت به شما پیشنهاد می کند  تخلیه ملک مسکونی  را نیز مطالعه بفرمائید .