فرجام خواهی

فرجام خواهی و قوانین مربوط به آن  بخش پایانی

سایت چتر عدالت ، در مورد فرجام خواهی و انواع آن که در قانون مدنی ذکر شده است ، به صورت کامل و جامع در پنج قسمت در اختیار شما عزیزان قرار داد که توسط وکیل پایه یک دادگستری در این موسسه حقوقی ، جمع آوری و ارائه شد . امیدواریم از این مطالب نهایت بهره را برده باشید . چتر عدالت همواره با وکلای مجرب خود در زمینه های مختلف دعاوی حقوقی ، آماده ی ارائه ی انواع مشاوره حقوقی به شما عزیزان می باشد .

ماده ۴۱۰ ـ در رای دیوان عالی کشور نام و مشخصات و محل اقامت ‌طرفین و حکم یا قراری که از آن فرجام خواسته شده است و خلاصه‌اعتراضات و دلایلی که موجب نقض یا ابرام حکم یا قرار می‌شود به‌ طور روشن و کامل ذکر می‌گردد و پس از امضای آن در دفتر مخصوص ‌با قید شماره و تاریخ ثبت خواهد شد.
ماده ۴۱۱ ـ این ماده با توجه به بررسی های صورت گرفته ، از مجموعه مفاد قانون مدنی کشور ، حذف گردیده و منسوخ اعلام شد .
ماده ۴۱۲ ـ این ماده با توجه به بررسی های صورت گرفته ، از مجموعه مفاد قانون مدنی کشور ، حذف گردیده و منسوخ اعلام شد .
فرجام خواهی
فرجام تبعی‌

ماده ۴۱۳ ـ فرجام خوانده می‌تواند فقط در ضمن پاسخی که به ‌دادخواست فرجامی می‌دهد از حکمی که مورد شکایت فرجامی است ‌نسبت به جهتی که آن را به ضرر خود یا خلاف موازین شرعی و مقررات قانونی می‌داند تبعا درخواست رسیدگی فرجامی نماید دراین صورت درخواست فرجام تبعی به طرف ابلاغ می‌شود که ظرف ‌مدت بیست روز به طور کتبی پاسخ دهد، هرچند مدت مقرر برای ‌درخواست فرجام نسبت به او منقضی شده باشد.

ماده ۴۱۴ ـ فرجام تبعی فقط در مقابل فرجام خواه و از کسی که طرف ‌درخواست فرجام واقع شده‌، پذیرفته می‌شود.

ماده ۴۱۵ ـ اگر فرجام‌خواه دادخواست فرجامی خود را استرداد نماید و یا دادخواست او رد شود حق درخواست فرجام تبعی ساقط می‌شود و اگر درخواست فرجام تبعی شده باشد بلا اثر می‌گردد.

ماده ۴۱۶ ـ هیچ یک از شرایط مذکور در مواد (۳۸۰) و (۳۸۱) در فرجام تبعی جاری نیست ‌.

از شما بابت دنبال کردن مطالب مربوط به فرجام خواهی و قوانین مربوط به آن ، نهایت سپاس را داریم و پیشنهاد می دهیم ضمن استفاده از خدمات این موسسه حقوقی چتر عدالت ایرانیان ، مانند مشاوره حقوقی و وکالت در دعاوی حقوقی ، مطالب دیگر این سایت را مطالعه بفرمایید .