جرایم رایانه ای

وکالت در دعاوی جرایم رایانه ای

وکالت در دعاوی جرایم رایانه ای

جرایم رایانه ای

جرم رایانه ­ای عبارت است از استفاده غیر مجاز از فن آوری رایانه ای برای بدست آوردن اطلاعات شخصی حساس و همینطور اطلاعات محرمانه سازمان ها.

خلافکارهای رایانه ای معمولاً به از بین بردن، خراب کردن و دزدی اطلاعات تمایل دارند. کارهایی از قبیل کلاهبرداری های الکترونیکی، سوء استفاده از تجهیزات، جازدن خود به جای کس دیگر و همینطور اخلال در سیستم ها از جمله جرم های رایانه معمول است که بسیار اتفاق می افتد. از انواع جرم های رایانه ای می­توان به هک کردن و فیشینگ اشاره کرد. هک کردن عبارتست از نفوذ به یک سیستم کامپیوتری بدون داشتن مجوز، مالکیت یا صلاحیت لازم. فیشینگ عبارتست از تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند رمز عبور، شناسه عبور و جزئیات کارت اعتباری با جا زدن خود به عنوان یک منبع قابل اعتماد.

جرایم سنتی درمحیط دیجیتال عبارتند از جاسوسی رایانه‌ای، سابوتاژ رایانه‌ای(این جرم باجرم تخریب شباهت بسیاری دارد، هدف مجرم اخلال در نظام سیاسی واقتصادی یک کشور)، جعل کامپیوتری (واردکردن، تغییر، محو یا موقوف سازی داده‌های کامپیوتری به منظور واهداف سیاسی واقتصادی)، افترا و نشر اطلاعات از طریق پست الکترونیک، قاچاق موادمخدر

وکالت در دعاوی حقوقی

سرقفلی
تعریف: حقی است که تاجر در نتیجه جلب مشتری و شهرت و فعالیت خود در تجارتخانه  حاصل نموده است.

منشاء این حق عرف تجاری بوده که متعاقبا به قانون راه یافته است. بعنوان یک تعریف کلی و جامع می توان گفت حق سرقفلی حقی است که صاحب تجارتخانه دارای موقعیت خوب برای مالک خود قبل از آن که محل به اجاره برود قائل می شود و در واقع مالکیت غیرمادی یا حقی است بر مشتریان دائمی و سرمایه تجارتخانه.

وکالت در دعاوی کیفری

جرم رایانه­ای عبارت است از استفاده غیر مجاز از فن آوری رایانه ای برای بدست آوردن

اطلاعات شخصی حساس و همینطوراطلاعات محرمانه سازمان ها.

خلافکارهای رایانه ای معمولاً به از بین بردن، خراب کردن و دزدی اطلاعات تمایل دارند.