آخرین وضعیت پرونده احمدی‌نژاد و رحیمی

حقوق نیوز: تازه‌ترین خبرها درباره پرونده‌های محمود احمدی‌نژاد و محمدرضا رحیمی را روز گذشته قاضی سرشناس «مدیرخراسانی» اعلام کرد و با بیان اینکه «مطالعه پرونده محمدرضا رحیمی تا یک هفته دیگر به پایان می‌رسد» درباره پرونده احمدی‌نژاد هم گفت که «مشخص نیست دادگاه چه زمانی تشکیل خواهد شد.»

در عین حال از اظهارات قاضی خراسانی چنین برمی‌آید که این پرونده زمان زیادی برده است. به‌طوری که او در پاسخ به سوالی درباره پرونده تعاونی مسکن اداره برق به ایسنا گفت:

«به‌دلیل اینکه در حال مطالعه پرونده آقای رحیمی هستم فرصت مطالعه بخش‌های جدیدی که به این پرونده اضافه شده است را پیدا نکردم.»

 

آخرین وضعیت پرونده احمدی‌نژاد
دادستانی تهران روز شنبه ۱۴دی ۱۳۹۲ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که از محمدرضا رحیمی تحقیق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثیقه‌ مناسب و تامین آن، آزاد است.
چندروز پس از آن اما، وکیل رحیمی در نشستی به اظهارات دادستانی واکنش نشان داده و گفته بود که اعلام اتهاماتی که ثابت نشده و نیز محتویات پرونده جای نگرانی دارد.

محمدرضا نادری گفته بود که «انتظار موکل، از سخنگوی محترم قوه‌قضاییه، به‌ویژه در مقام دادستانی کل کشور، رعایت و حمایت از حق وی، به نحوی است که قبل از محاکمه و محکومیت، به سبب اعلام اتهامات ثابت‌نشده و برخلاف اصل برائت، مجازات نشود.»از اتهامات رحیمی، به‌طور مشخص در رسانه‌ها و از زبان سخنگوی قوه‌قضاییه مطلبی عنوان نشده است.
سخنگوی قوه‌قضاییه نیز در نشست خبری ۱۲ اسفند سال ۹۲ در پاسخ به سوالی درباره صحت صدور قرار مجرمیت یکی از مسوولان دولت سابق در پرونده‌های بیمه و ارز و وجود ۲۵ یا ۲۹ عنوان اتهامی برای او، گفت:

«اصل موضوع صحیح است و قرار مجرمیت برای این فرد صادر شده است، اما از تعداد اتهامات مطلع نیستم و در صورت اطلاع هم نمی‌توانستم بیان کنم.»اما در مورد محمود احمدی‌نژاد هم شکایت‌های متعددی مطرح است .

به‌طوری که مهم‌ترین آن شکایت مجلس هشتم از احمدی‌نژاد به‌عنوان رییس دولت دهم است که این شکایت بر این اساس است، «عدم تشکیل به‌موقع وزارت ورزش‌وجوانان و معرفی وزیر مربوطه در اجرای فرآیند ادغام وزارتخانه‌ها، عدم ارایه اساسنامه شرکت ملی نفت و عدم تخصیص بودجه ارزی مترو» البته علاوه بر این شکواییه‌ها، او شاکیان خصوصی و بی‌نام‌ونشانی هم از عامه مردم با عناوین مختلف داشته است از قبیل یعقوب خلیل‌نژاد که به‌دلیل به‌کاربردن برخی الفاظ و تعابیر توسط احمدی‌نژاد در یک سخنرانی عمومی شکایت کرده است.

شاکی دیگر احمدی‌نژاد یک شهروند تهرانی به نام «خسرو شاهین» است که خود را از جانبازان دفاع مقدس معرفی کرده و از رییس دولت سابق به‌دلیل بالابودن تلفات جاده‌ای در کشور به دستگاه قضایی شکایت کرده است.

همچنین یک دندانساز اردبیلی هم به‌دلیل شکستن دست و کتف خود در جریان دیدار مردم با احمدی‌نژاد در سفر استانی رییس‌جمهور به این شهر از او شکایت کرد که به‌گفته او احمدی‌نژاد از این اتهام تبرئه شد.