قرادادها

قرادادها

تنظیم قرارداد در روابط کاری بین اشخاص از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که امروزه بیش از هزاران پرونده قضایی در دادگاهها وجود دارد که ناشی از عدم تنظیم قرارداد یا تنظیم غیرتخصصی آن است ،

که نتیجه آن گذشت زمان و صرف عمر انسان در دادگاهها و پرداخت هزینه های اضافی است .
منظور ما از یک قرارداد ، قراردادی است که یک مشاور حقوقی و وکیل دادگستری با اطلاع کامل از قوانین حاکم بر قرادادها و با لحاط کردن رابطه کاری و شغلی طرفین تنظیم می شود و متاسفانه امروزه تنظیم قرارداد توسط افراد ناکارآمد و یا کپی کردن قرارداد از سایتها به عنوان معضل رواج پیدا کرده است .

به عنوان نمونه می توان به قراردادهای مشارکت در ساخت که توسط افرادغیرمتخصص تنظیم می شود اشاره نمود.
تنظیم قرارداد جامع و مانع دارای مزیت هایی برای طرفین قرارداد است که مختصراً بیان می داریم :

۱- پیش گیری از بروز اخلاف

چنین قراردادی مانع از بروز اختلاف و دعوا بین طرفین است چرا که طرف مقابل نمی تواند نقطه ضعفی از قرارداد پیدا نماید و هرگاه بخواهد از شرایط قراردادی پافرانهد با ضمانت اجرای موثر و شدیدی روبرو خواهد شد لذا به قرارداد پایبند می باشد و چنانچه اختلافی ایجاد شده باشد خود محکوم ایجاد مصالحه و سازش است.

۲- جلوگیری از محکومیت در دعوا  

هرگاه وجود اختلاف به اقامه دعوا در مراجع قضایی منجر شود  با داشتن قراردادی محکم درصد پیروزی شما بسیار بالاست هرچند که از بهترین وکلا اختیار نموده باشد چرا شرایط حاکم تابع قرارداد فی مابین است.

۳- جلوگیری از طولانی شدن دعوا

زمانیکه متن قرارداد صریح و روشن باشد معولاً رسیدگی منوط  به کارشناسی ، تحقیقات محلی ، معاینه محل و یا شهادت شهود نمیباشد و نتیجتاً صدور حکم به نفع شما در سریع ترین زمان ممکن صادر می شود.

۴- جلوگیری از اختلاف نظرهای قضایی

قرارداد واضح و شفاف و دقیق سبب می شود که تفسیرهای متفاوت از قرارداد به حداقل برسد و شما از اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه های قضایی در امان بمانید.

شاید شنیده باشید که یک شعبه در یک پرونده با موضوع خاصی حکمی را داده است که همین شعبه با همین موضوع ولیکن در پرونده دیگر نظر دیگری را داده است که این مسئله خود ناشی از اختلاف نظر قضایی است لذا هرگاه قرارداد محکم وشفاف و صریح تنظیم شده باشد این اختلاف به حداقل می رسد.

۵- جلوگیری از ایجاد ارتباط غیرقانونی

وجود یک قرارداد قوی و صریح باعث می شود که طرف دعوا نتواند در صدور حکم به نفع خود کاری را به انجام برساند .

۶- اجرای صحیح و به موقع تعهدات

با داشتن قرارداد محکم تعهدات طرفین کاملاً روشن است و طرفین می دانند که می بایست طق تعهدات خود عمل نمایند و ابهام و ایراد دیگر در قراردا د وجود ندارد. و طرفین بر این مسئله واقفند که عدم انجام تعهدات با ضمانت اجرای شدید روبرو می باشد.

۷- حفظ ارتباطات

داشتن قرارداد محکم و جامع، باعث حفظ دوستی ها و استحکام روابط  تجاری است .

 

این موسسه با بهره گیری از وکلای متخصص در زمینه قراردادها می تواند پشتیبانی مورد اعتماد برای شهروندان محترم در تنظیم قرارداد باشد.